-

به سایت معاونت غذا وداروی خراسان شمالی خوش آمدید


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۹۲ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۹۹ مورد

تعداد بازدید های هفته : ۷۴۰ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۰۵۵۴۹ مورد

پر بازدید ترین روز : ١٣٩٥/٩/١ - ۳۹۳ مورد

لزوم توجه مردم در هنگام خرید به اصیل بودن کالاهای سلامت محور

سه شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٦ ساعت ١٢:٢٠ ب.ظ   ( بازدید : 167 نفر )


مصرف کنندگان در هنگام خرید به اصیل بودن کالاهای سلامت محور توجه نمایند.

به گزارش « وب دا » مدیر نظارت بر مواد غذایی ، بهداشتی و آرایشی معاونت غذا و دارو با بیان این مطلب گفت : کلاهای سلامت محور تولید شده در داخل کشور دارای پروانه های بهداشتی بوده و انواع وارداتی آن ها نیز در مبادی ورودی قانونی برچسب اصالت کالا دریافت می نمایند که با استعلام کد 16 رقمی حک شده بر روی برچسب از سامانه پیامکی 20008822 می توانند از سلامت کالا اطمینان حاصل نمایند.

دکتر « حسن براتی زاده » تصریح کرد : افرادی که کالاهای سلامت محور ( دارو ، مواد غذایی ، ملزومات پزشکی و... ) را در اختیار عموم قرار می دهند باید آموزش های لازم را در راستای نحوه خرید و شناسایی کالاهای اصیل فرا بگیرند.

وی با اشاره به اینکه  کارگاه های آموزشی برای صنوف مختلف جهت شناسایی کالاهای سلامت محور اصیل به صورت روتین در سال توسط این واحد برگزار می شود ، افزود : مردم باید به سلامتی خود اهیمت دهند و با آگاهی یافتن در زمینه برچسب اصالت و سلامت کالا و همچنین نحوه استفاده از این برچسب از خرید کالاهای قاچاق پرهیز نمایند.

به گفته وی کالاهای قاچاق از مبادی قانونی وارد کشور نمی شوند و این کالاها اصولا تقلبی بوده و به صورت زیر پله ای ساخته و در اختیار مردم قرار می گیرند و تهدید کننده سلامت می باشند.


منبع : معاونت غذا و دارو چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.


جستجو

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...