-

به سایت معاونت غذا وداروی خراسان شمالی خوش آمدید


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۳ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۴۳ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۱۵۶ مورد

تعداد بازدید های هفته : ۹۴۸ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۸۶۹۸۴ مورد

پر بازدید ترین روز : ١٣٩٥/٩/١ - ۳۹۳ مورد

عوارض مصرف داروهای لاغری

یكشنبه ١٨ مهر ١٣٩٥ ساعت ١١:٢٥ ق.ظ   ( بازدید : 240 نفر )


دکتر سید علی وکیلی معاون غذا و دارو در جلسه هماهنگی مدیریت دارو معاونت غذا و دارو  بیان کرد: روش های غیر علمی و خود سرانه مصرف داروهای لاغری برای درمان چاقی با عوارض متعددی همراه است .

معاون غذا ودارو دانشگاه با بیان این مطلب گفت : مصرف داروهایی که باعث از دست رفتن آب بدن می شوند باعث کاهش سریع وزن و نه  لاغری موثر می گردند که نه تنها مفید نیستند بلکه خطراتی از قبیل دهیدراتاسیون ( کم آبی ) را در مصرف نابجا به دنبال دارند .

دکتر « سید علی وکیلی » در ادامه با بیان اینکه مصرف داروهای هورمونی نیز باعث پرکاری تیروئید و افزایش متابولیسم بدن شده و با مصرف انرژی باعث کاهش وزن و لاغر شدن می شوند افزود : به علت تغییر روند طبیعی بدن مصرف این داروها از نظر علمی غیر صحیح و خطرناک می باشند و عوارضی نظیر افزایش ضربان قلب ، اختلالات خواب و تعریق ایجاد می کند و سلامت فرد را به خطر می اندازد .

 این مسئول همچنین بیان کرد : داروهایی که با افزایش سرعت تخلیه باعث کاهش زمان جذب غذا و در نتیجه سبب لاغری می شوند هم واضح است که در دراز مدت باعث سوء تغذیه و کمبود برخی مواد مورد نیاز بدن می شوند .

دکتر « وکیلی » در ادامه به داروهای لاغری ضد اشتها نیز اشاره کرد و گفت : داروهای ضد اشتها با تغییر مواد شیمیایی در مغز باعث می شود فرد احساس سیری کند و عوارض جانبی این داروها شامل افزایش ضربان قلب و فشار خون ، سردرد، فراموشی ، افسردگی و بی خوابی است که برای مصرف کنندگان ایجاد مشکل خواهد کرد .


منبع : معاونت غذا و دارو چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.


جستجو

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...